Sopocianie Zawsze w Formie

Sopocianie Zawsze w Formie

Darmowe zajęcia dla Sopocian
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopotu

Środa 18:00 Zumba Gold
Piątek 16:30 Gimnastyka dla seniorów
Niedziela 11:00 Zumba & Morsowanie

Zumba Gold

Zumba Gold to program dla wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej, lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe. Zajęcia oparte są na podobnej formule, co Zumba®, ale wyróżniają się wolniejszym tempem i niższą intensywnością ruchu. Starannie dobrana muzyka i choreografie pozwalają każdemu uczestnikowi tańczyć i w pełni uczestniczyć w zajęciach. Taki rodzaj Zumby to zajęcia przeznaczone dla seniorów, osób zaczynających przygodę z Zumba® Fitness, dla kobiet w ciąży i Pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. To również doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, dla chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów. Zumba Gold® wpływa na ogólne zwiększenie wydolności i siły fizycznej, zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów oraz uzyskanie, utrzymanie i poprawę elastyczności mięśni.

Gimnastyka dla seniorów

Gimnastyka dla seniora to zajęcia o niskim i średnim stopniu
intensywności, skierowane głównie do osób w wieku 50+. Zajęcia te obejmują trening medyczny z elementami pilatesu, jogi, aerobiku, zdrowego kręgosłupa, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji. Duży nacisk jest położony na ćwiczenia lecznicze i przeciwbólowe. Seniorzy bardzo często cierpią na różne schorzenia lub ból w którymś z odcinków kręgosłupa czy w stawach. Zadaniem zajęć jest
redukcja bólu poprzez wzmacnianie mięśni wokół kręgosłupa i wszystkich stawów. Zajęcia są wskazane dla wszystkich w wieku od 50 do 105 lat.

Zumba & Morsowanie

Zumba to innowacyjne połączenie tańca i fitnessu. Każde zajęcia to świetna zabawa i setki spalonych kalorii. Proste kroki może powtórzyć każdy, a zamiast oddawać się monotonnym ćwiczeniom, bawimy się przy muzyce z całego świata. Zumba kształtuje naszą sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w dobry nastrój.
zumba gold
gimnastyka dla seniorów

ZSS nr 5

ul. Kazimierza Wielkiego 14
Sopot

zumba & morsowanie

Sopockie Błonia
Plaża wejście 33

od ul. Polnej

ZESPÓŁ

ANIA CEGŁOWSKA

Założycielka Z-Dance Studio, www.z-live.pl -platformy z zajęciami i treningami online, oraz Stowarzyszenia i Fundacji Zawsze w Formie. organizujących imprezy i wyjazdy „Rusza Mnie Zumba”
Jedna z pierwszych w Polsce i pierwsza na Pomorzu instruktorka Zumba® Fitness i organizatorka kultowych maratonów. Jej życiową misją jest zachęcanie nowych osób do aktywności i zmiana ich życia na lepsze poprzez poprawianie ich kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej, oraz polepszenia samopoczucia i samooceny. Jej obecność na zajęciach to gwarancja hektolitrów potu oraz świetnej zabawy, oryginalnych choreografii i energetycznej muzyki.

JUSTYNA SENGER

Instruktorka fitnessu, Pilatesu oraz trener personalny. Ukończyła gdańską AWFiS na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz Fizjoterapię. Prowadzenie zajęć to jej wielka pasja, którą ciągle doskonali, pogłębiając wiedzę z zakresu pracy nad ludzkim ciałem oraz różnymi formami treningu.

2022

2021